טיפים

אתם מחליפים חדשים? חוששים? תוהים לעצמכם כמה, למה ואיך? אספנו לכם כמה טיפים ועצות שיעזרו לכם להתכונן ולהבין מה מקובל בהחלפה, מה מומלץ לעשות ומה עושים אם....

היו ברורים בנוגע לציפיות שלכם

כדי שההחלפה תעבור בצורה הטובה ביותר לשני הצדדים, חשוב לקיים שיחות מקדימות בטלפון או אפילו בסקייפ- כך תוכלו לערוך סיור וירטואלי בבית. בשיחות כדאי להבהיר לצד השני מה חשוב לכם ולהבין מהצד השני מה חשוב לו. מה שיכול לעזור הוא הכנת רשימה של כל מה שחשוב לכם, ולהעלות את הנקודות בשיחות מול הצד השני. ישנן סוגיות רבות עליהן כדאי לתת את הדעת כגון האפשרות של ניקוי הבית בתשלום על ידי מנקה, ואם כן איזה צד משלם? היכן תשאירו את המפתחות?, האם מחליפים גם כלי רכב וסוגיות רבות אחרות.

כך או אחרת, פערים בציפיות בין שני הצדדים עלולים להביא לאי נעימות ואכזבות לכן, כדאי לסגור מראש את כל הסוגיות האפשריות ולתת מידע נרחב ככל האפשר על הבית והמשפחה – במילים ובתמונות (של הבית, סביבת הבית ושל המשפחה). אתר זה יאפשר לכם קבלת מידע רב על הבית ועל המשפחה עוד בטרם יצירת הקשר. כך תוכלו לקבל תמונה מדויקת יותר על ההחלפה ולמנוע פנייה לא רלוונטית או לא מתאימה עבורכם. דוגמא קטנה היא קטגוריית הכשרות, שבמידה והינכם מעוניינים רק בבית השומר כשרות תוכלו לסמן אופציה זאת ולקבל את הבתים הכשרים בלבד, מה שיחסוך מכם הרבה זמן ואי הבנות.

השאירו קובץ וורד עם כל הטיפים, עצות, הוראות וכו'

כדאי מאוד לשלוח כבר מראש קובץ מסודר בו תרשמו דגשים שונים לתפעול הבית כגון השימוש בשלטי הטלוויזיה, מיקום הדוד, עציצים להשקות, חתולים להאכיל, דברים שלא עובדים ודברים שלא רוצים שיגעו ועוד. כמו כן מומלץ מאוד לכתוב על האטרקציות באזור ועל פינות החמד שרק המקומיים מכירים.

*ניתן להוריד קובץ למילוי שיכוון ויעזור לכם מאוד במתן המידע הנחוץ לצד השני. הקובץ נמצא תחת "איך זה עובד" ב"קבצים"

מצעים ומגבות נקיות ומצרכים בסיסיים

מצעים ומגבות נקיות

מקובל ורצוי מאוד להחליף מצעים נקיים ולהשאיר מגבות נקיות לפי מספר האנשים שיתארחו אצלכם בבית. זהו בעצם הדבר הבסיסי ביותר בזמן החלפה.

למקפידים שבינינו אפשר להגן על המזרן עם מגן מזרן ובמיטות הילדים להניח מגן מזרן מניילון במידה ויודעים על ילדים קטנים שיתארחו. דבר נוסף שיכול לשמור על מזרונכם הוא הפיכת המזרן על צד אחר ולהחזירו בעת החזרה הביתה.

ישנם גם אנשים המחזיקים מצעים שנועדו במיוחד להחלפות ואירוח.

השאירו מצרכים בסיסיים

מקובל מאוד להשאיר מוצרים בסיסיים לאירוח כגון חלב, ירקות, פירות. למי שבא לפנק אפשר גם איזו עוגה או יין או כל דבר נחמד שינעים את זמנם של המתארחים. ויתן להם תחושה של בית.

ניקיון ונזקים

ניקיון וסידור הבית לפני ואחרי ההחלפה

הכי נעים לקבל בית נקי ומסודר ובסוף ההחלפה להחזיר אותו לקדמותו גם אם לא כל דבר חוזר למיקום המדויק שלו.

ואם משהו נשבר?

הרבה תוהים לעצמם מה עושים אם שברתי משהו או אם מישהו ישבור לי?
אכן מקרה שיכול לקרות לכולנו, לכן ההמלצה הראשונה שלנו היא להצניע את הדברים החשובים לכם- הפסל של הסבתא, הצנצנת האהובה, הצעצוע שיקר ללב ילדיכם…. 
אם נשבר משהו אפשר להשאיר כסף ששווה ערך למה שנשבר, אפשר לקנות חדש ואם אפשר אז לתקן או לשלם על תיקון. כמובן שכדאי ליידע את הבעלים שלא יהיו הפתעות.

לרוב הדבר יתקבל בהבנה.

והפחד הכי גדול – מה אם יחרבו לי את הבית????

צריך להבין שהמתארחים שלך עשו עסקת חליפין המתבססת על אמון הדדי וגם הם נתנו לך את הבית שלהם. יש להם את ההבנה הבסיסית שצריך לשמור על הבית כמו שהם שומרים על הבית של עצמם. אין להם שום אינטרס להתפרע ולהפוך את הבית לחורבה, הם באו לנפוש וליהנות מהבית וסביבתו בדיוק כמוכם.

*למי שממש חושש יש אפשרות לבטח את הבית \ הדירה בביטוח צד ג'. לרבים כבר יש את הביטוח הזה אז כדאי לבדוק.

מפתח ושכנים

מה עושים עם המפתח?

 ישנן כמה אופציות: רוב האנשים מחביאים אותו ומיידעים את המתארח על המיקום. מי שחושש מלהחביא יכול להשאיר את המפתח אצל השכנים או לתאם כך שהם פוגשים את המחליפים בעת ההגעה ומוסרים לידיהם את המפתחות.

עדכנו את השכנים

תמיד מומלץ לעדכן את שכינכם בתאריכי ההחלפה על מנת שידעו ששוהים אצלכם אנשים זרים ללא נוכחותכם (ולא כי פרצו אליכם לבית) ואם השכנים נחמדים אפשר לבקש מהם להיות מענה במקרה הצורך לעזרה זמינה.

היו הוגנים

החלפה דומה בדומה

להרבה אנשים ובעיקר משפחות עם ילדים נוח יותר להתחלף עם משפחות שדומות להן מבחינת הרכב המשפחה. למשל למשפחה עם תינוק וילדה בת 4 יהיה יותר נוח להתארח בבית בהרכב דומה. הם ימצאו בבית אביזרים שימושיים לתינוק כגון כיסא תינוק, אמבטיית תינוקות, משטח פעילות ועוד. ולבת ה4 ימצאו צעצועים מותאמי גיל, מתקנים כמו טרמפולינה, אופניים ועוד. כמו כן יש תאום מדויק יותר מבחינת הציפיות. משפחה כזאת יודעת איך תתנהל בבית משפחה דומה ותיקח למשל בחשבון שאולי צעצוע ישבר ופחות תתרגש מזה מאשר זוג פנסיונרים או סטודנט.

*חשוב לציין שלא תמיד התואם הזה מיטיב עם ההחלפה והרבה פעמים זה כייף גדול להתארח אצל אנשים שונים ממך מבחינת הסטטוס ואורח חיים. הכל תלוי באופי המחליפים.

תארו את הבית שלכם כפי שהוא

כמו שאתם רוצים להגיע לבית ולגלות שכל מה שהובטח לכם נמצא שם, כך גם אלו שיתארחו אצלכם. אל תשכחו לציין או לבדוק לגבי חיות מחמד. גם כדי לדעת אם יש כלב או חתול שנשארים וצריכים טיפול והאם זה בכלל מתאים לכם? וגם כדי להימנע מאירוח אדם שאלרגי לחיות בביתכם.

עוד לא נרשמתם?

הירשמו והיספו את הבית שלכם למאגר עכשיו!